1. novembril 2008 toimus kuldsete Sügispäev

1. novembril 2008 toimus kuldsete retriiverite sügispäev. Algselt plaanitud asupaik Kaiu lähedal osutus kahjuks vihmadest üleujutatuks ja nii mindi Õunapuu tallu Lau külas, esialgsest kohast vaid paar kilomeetrit eemal. Kohale tuli ca 50 kuldset retriiverit, külalisena ka grööni koerad ja üks “eesti hundikoer”. Pärast kogunemist võeti koerad rihma otsa ja toimus kerge näitusetreening, Mairi selgitas, mida koertelt näitustel oodatakse ja kuidas neid näidata. Pärast väikest harjutamist toimus ka “sügispäeva näitus”, mida sponsoreeris koeratoidu firma “Brit”, kohtunikuks oli Mairi Siimon. Kõik osavõtjad said kingi, koeri hinnati 4-s klassis: kutsikad, juuniorid, täiuskasvanud ja veteranid.

Tulemused:

TP kutsikas– Tramin Rhyanna -om.Heili Einasto ja Kristiina Aasa

VSP kutsikas– Starlight Son Artemis- om. Merle Ader

TP juunior – Rogerwiek Icequeen- om. Reet Tutt

VSP juunior– Sodelight Antoniette -om. Kadi Haljand

TP koer– Rogerwiek My Fair Lady – om.Krista Tooming & Margot Tamberg

VSP koer– Gudfynds Careful Casillias- om.Heili Einasto

TP Veteran – Majik Dana Scully – om. Monika Mark

VSP veteran – Majik Jack Frost – om. Ulvi Ljadov

Pärast näitust oli väike hingetõmbepaus ja siis demonstreeriti dummypüssiga toomise õpetamist ja koerte toomisvõimet maast, hiljem ka veest. Samuti harjutati pardi toomist ja otsimist. Vanad tegijad tõid dummyt edukalt, noorematel koertel oli veidi puudulik kontakt peremehega nii suures rahva ja koerte hulgas:) Tegeleda tuleks rohkem juurdetulemise ja eseme kandmise õpetuse kinnistamisega.(M. Mark kommentaar).

Ujumistahet näitas üles enamus osalenud koeri ja huvi ka “elava” linnu suhtes oli olemas- kuna kohalikul veekogul triivinud kunstparti üritati mitu korda ära varastada:) Pärastlõunal oli ilma kiuste (taevast viskas aeg-ajalt peotäiega vihma ning jahe oli ka) mõnus grill ja chill.

Täname kõik osavõtjaid ja kohtumiseni järgmisel üritusel!

Pildid:

  • pildid1
  • pildid2
  • pildid3