30. mail 2010 toimus kuldsete retriiverite kevadpäev

Kevadpäev on Ühingu tore ettevõtmine, mis tänavu toimus Elvas, väga meeldivas kohas, Tartu Tervisespordikeskuses. Nagu ikka viimasel ajal tavaks on meie ürituste ajal ilus ilm. Naljatame ju tihti, et “vanajumal” on kuldne. Nii ka seekord. Eelnevalt teadsime, et Lõuna-Eestis on sel aastal tavatult palju sääski, siis vahepeatuse ajal varustasime end ka “kaitsevahenditega”.

Ürituse toimumise koht oli ilusa männimetsa ja kõrgete kuuskedega tervisespordikeskus. Peale kohustusliku ühingu üldkoosoleku läbiviimist võis kevadpäeva põhiteema – näitusekoolitus algajatele koeraomanikele alata. Kohaletulnud said väga asjalikke näpunäiteid koerte ringis esitamiseks Lolita Tilgalt, kes suutis ka kõige rahutuma ja aktiivsema koera kenasti seisma panna, nii et iga koera väärtused tulid hästi välja. (Piltide lingid jutu lõpus). Nn. koolitusnäitusele registreerus 20 koera väga erinevas vanuses – 2-e kuusest beebist kuni 7 aastase tegelaseni. Tahaks loota, et esmakordse näituse olukorra kogemine ei võta omanikelt tahtmist sel alal edasi proovida ja edaspidi näeme neid aktiivsete näitustel osalejate hulgas. Kõiki näitusel osalenud koeri peeti meeles auhindadega.

Peale näitusekoolitust rääkis meile Heili oma külaskäikudest Inglismaale sealsete kuldsete kasvatajate juurde ja näituste külastustest. Küsimusele, et kas on vaja näitustel käia, ütleksin nii: näituste puhul pole tähtis mitte võit, vaid osavõtt, võimalus tutvuda uute inimestega ja suhelda vanade sõpradega. Koerad (oma liinidega) on mind viinud kohtadesse, kuhu muidu ei satuks (Cornwalli ja Salisbury lagendikele Inglismaal) või toonud võimalusi reisimiseks Soomest Austraaliani ning Californiast Odessani. Nii et minu Inglismaa koeramuljed on tulnud ka näitustel käimisest. Albumeid muljetest näeb: Picasaweb galeriist (kasutaja Ringokris) ja Picasaweb galeriist (kasutaja Heili Einasto). Näiteks saime teada, et Inglismaal ei anta näitusel kõikidele koertele kirjeldusi – selle saavad vaid 2 parimat ja needki loevad seda hiljem vaid lehest, kohtadele pannakse vaid 5 parimat. Osavõtjate arv on ka meie jaoks tohutu – 200 – 400 koera. Saime teada kuidas elavad kuldsed kennelites Inglismaal, millised on elutingimused ja palju on koeri, kuidas suhtutakse jahikoolitusse jne.

Päev lõppes grillimise ja muljete vahetamisega. Kokku võttis üritusest osa üle 40 inimese + lapsed (a`12) ja üle 30 neljajalgse sõbra. Kokkuvõtteks – oli üks tore pühapäev!
Muljed panid kirja Heili, Ulvi ja Merike

Pildid kevadpäevast:

Harjutusnäituse tulemused vanusegruppide kaupa:

2 kuud
1. koht I’m Terra Antyda Brenda ja Egne 

3-5 kuud 1. koht Gypsy’s Soul Newton ja Kristina
2. koht Gypsy’s Soul Nothing Else Matters ja Gredi
3. koht Gypsy’s Soul Nannyberry ja Ain 

6-9 kuud 1. koht Greenhill’s Hey You ja Merle
2. koht I’m Terra Antyda Alicia ja Mairi
3. koht Cayring Granby Garwood ja Annika 

10-12 kuud 1. koht Goldylock’s Loves Charlotta ja Meeli
2. koht Kämpfer Fänge Trunthful Tory ja Marge
3. koht Soft Soul Be My Angel ja Mari 

13-18 kuud 1. koht Terra Antyda Sani Yvette Õnnela
2. koht Idavir Star beautiful Milady Maria
3. koht Idavir Star Beuatiful Princess ja Merle 

Isased alates 18 kuust 1. koht Terra Antyda Sani Lancelot ja Kaili
2. koht Terra Antyda Sani Unreal Hope ja Mairi
3. koht Chess Sopretty Brooklyn ja Kristina 

Emased alates 18 kuust
1. koht Terra Antyda Sani Alabama ja Mairi
2. koht Majik More & More ja Monika
3. koht Dunehill’s Miss Gigi at Terra Antyda ja Tiiu
4. koht Forestgrove Debby ja Meeli