24. septembril 2011 toimub retriiverite tõukatse Jõgevamaal

RETRIIVERITE TÕUKATSE JÕGEVAMAAL
SAARE JÄRVE ÄÄRES
24. SEPTEMBER 2011
KOHTUNIK: PETRI TUOMINEN (SOOME)

Tõukatse saagiga sooritanud koer saab taotleda rahvusvahelise FCI töösertifikaadi, mis annab õiguse registreerida koera kõigil näitustel kasutusklassi ning võimaldab kinnitada EST CH tiitli.

Tõukatse dummyga sooritanud koer saab taotleda rahvusliku töösertifikaadi, mis annab õiguse registreerida koera rahvuslikel-, rühma- ja erinäitustel kasutusklassi ning võimaldab kinnitada EST CH tiitli

Retriiverite tõukatse puhul on tegemist tõuomase testiga. Tõukatsel saavad osaleda vähemalt 8 kuu vanused koerad. Katse eesmärgiks on hinnata, kas koera iseloom on omane retriiveri tõule ning kas koeral on eeldusi, mis võimaldavad teda koolitada pisisaagi toomiseks ja/vöi retriiverite jahikatseteks. Katse koosneb neljast osast: sotsiaalsuse hindamine, veetöö, otsing ja jälg. Retriiverite tõukatset on võimalik läbi viia kas saagi või dummyga.

Osaleda saab kuni 16 koera. Registreerimine toimub kuni vabu kohti on. Korraldustoimkond teatab registreerunutele, registreerimise lõppedes, tõukatse täpse algusaja ja koha.

Korraldustoimkond vajab katsetel abilisi(vet.passi kontroll, inimeste juhenda- mine paadimees, saagi otsimisalale asetaja). Abilistele soodustus koera registreerimistasus. Andke oma huvist aidata teada enne koera registreerimist.

24. septembri tõukatsele registreemiseks on vaja:

Saatke need dokumendid .
Koer on registreeritud kui kõik dokumendid on edastatud.
Kindlasti märkige oma toimiv e-mail ja mobiilinumber, et korraldajad saaksid teile operatiivselt teavet edastada.

Infot harjutuskatse kohta saate telefonil 50 22349 (Kristina).

Osalemistasu

kuni 12.09.2011 kuni 20.09.2011
EKRÜ / ERTÜ liikmele
35 EUR
51 EUR
Kõigile teistele
40 EUR
51 EUR

Harjutuskatsete osalustasu palume kanda Eesti Kuldsete Retriiverite Tõuühingu arvele: SWEDBANK a/a 221013414776. Selgituseks kirjutage enda nimi ja “tõukatse september 2011”.

Koer peab olema märgistatud kas mikrokiibi või tätoveeringuga. Katsele palume osalejatel kaasa võtta koera vaktsineerimisraamat, vaktsineerimisnõuded on samasugused nagu EKL näitustel.

Kohtunikust

Ma olen retriiverite tõukatsekohtunik Petri Tuominen.

Kohtunikuna olen tegutsenud alates 2007 aastast. Praegune vaba aegkulub lisaks testidele ja  spordile oma koertega jahil käimisele. Kodus on hetkel kaks noort retriiverit, kuldne retriiver jalabradori retriiver, kuid on varem olnud ka siledakarvaline ​​retriiver, kiharakarvaline retriiver ja Nova Scoti retriiver. Paarikümne aasta jooksul olen aktiivselt tegutsenud katsete korraldamisega ja muude koolitustega.

Kohtunik - Petri tuominen

Asukoht


View Retriiverite tõukatsed in a larger map