15.05.2016 – retriiverite tõukatse harjutuskatse

Asukoht: Jõgevamaal Saare vallas Saare järve ääres
Kohtunik: Külli Vunk

Harjutuskatse on suurepärane võimalus selgitamaks välja oma koera tugevad ja nõrgad küljed enne 28. mail 2016 toimuvat ametlikku tõukatset (kohtunik Riin Kooli Eestist). Oodatud on kõik, kes tahaks proovida oma koera oskusi ning ka need, kes kord juba tõukatse läbinud.

Harjutuskatse viiakse läbi täpselt nii nagu ametlik tõukatse: on veetöö, maastikust otsimine ja jälg. Kasutatakse samalaadset saaki nagu tõukatsel: parte, faasaneid ja küülikut. Dummykatsele minejatele kasutatakse dummysid. Võimalik harjutada oma koera ka püssilasu ja paadiga.

Osalustasu kuni 05.05.2016

  • ERTÜ, EKRÜ ja teistele retriiverite ühingu liikmetele 25 EUR
  • Kõigile teistele 30 EUR

Osavõtumaks tasuda Eesti Kuldsete Retriiverite Tõuühingu arvele EE372200221013414776, selgitusse kirjutada oma nimi +  „harjutuskatse 2016″.

Registreerumine

Harjutuskatsele registreerumine toimub kuni 5.maini või seni kuni kohti jätkub. Osaleda saab maksimaalselt 16 koera.

Osalemiseks palume saata:

Kindlasti märkige oma toimiv e-mail ja mobiilinumber, et korraldajad saaksid teile operatiivselt  teavet edastada e-mailiga aadressil .

Palun kontrollige, kas teie paberid on kohale jõudnud!

Info

Kristina: tel. +372 502 2349 või e-mail: .

Kohtunikust

Olen Külli Vunk Tartumaalt Kurepalust. Elame järve kaldal metsa ääres, seega igati sobivas kohas, kus tegeleda oma retriiveritega just neile tõuomasel viisil. Oma esimese koera saime tänu tütrele 8 aastat tagasi. Esimene koer Nuffi sai võetud perelemmikuks ja seega temast saigi tõeline „seltsihärra“, kuigi oleme temaga aastaid ja jätkuvalt teinud ka agilityt. Tänu Nuffile, tema kasvatajale ja kuldsete toredale seltskonnale sattusin erinevatele üritusltele, kus tutvustati retriiveritele omaseid tegevusi nt retriivimist. Kus üks on sinna tuleb ka teine. Teine koer Rambu sattus meile esimese koera nn teraapiakoeraks, kuid tema positiivselt segane tahe midagi koguaeg teha ajas mind varsti metsa ja õppima eesti parimatelt retriivimise aluseid. Olen läbinud mitmeid koolitusi nii tõukatse kui ka tasemekatse edukaks läbimiseks. Tõukatse sooritasime Rambuga 2014 aasta sügisel ja sellest ning toredast seltskonnast metsas indu saanud hakkasime valmistuma tasemekatseks. Tasemekatsel oleme esinenud samuti edukalt ALG II järk ja naaberriigist Lätist ALG III järk. Jätkame Rambuga kindlasti enda koolitamist ja võistlemist sel aastal.

Seega olen igati abiks ka tesitele, kes soovivad samuti ennast ja oma koeri retriivimises proovile panna.

Külli Rambuga