Carole Carter

Olen Carole Carter, omanud, armastanud, näidanud ja koolitanud kuldseid retriivereid peaaegu 32 aastat. Mul on selle pika aja jooksul olnud kõigest kaheksa kuldset, sh need kolm, kes mul on praegu. 1985. a. sai minu koer Singer täistšempioniks, see on Ch CANALEIGH  AND CAN IT BE, kes sai 5 serti (olles alati ka tõu parim) ja 5 reservserti, kusjuures esimese serdi sai ta Windsori näitusel, kus oli ka rühma parim. Ta oli ka Junior Warrent [sarnane meie juuniortšempionile – tõlk], tegi ära erinevad töökatsed [ Show Gundog Working Certificate, Working Gundog Certificate], sai kaks jahivõistluse (Field Trial) auhinda ning võitis mitmeid kuulekusvõistlusi (Novice and Open Working Tests).

Ta oli Inglise kuldsete retriiverite ühingu 1990. ja 1991. a. parim töö- ja näitusekuldne (dual purpose). Hetkel on mul Singeri vaarpoeg ja kaks vana-vaarpoega.CANALEIGH HOT GOSPEL on saanud 4 reservserti, on Junior Warrent,ning teinud kaks töökatset, ühe dummydega ja teise elusa saagiga, mõlemad tema pojad (4-aastane ja 20-kuune) töötavad jahikoerana ning noorem tegi just ära näitusekoera töökatse

Kõik mu kaheksa koera on olnud liiniaretatud minu esimesele tšempionile, kõiki on näitustel esitatud ja nad on teinud reaalset jahitööd, kõigil on olnud selline vaimustav iseloom, mida ma kuldselt retriiverilt eeldan ning ma olen väga õnelik ja uhke, et mul on olnud sellised koerad.

Hindama hakkasin 1989. aastal ning 2008 sain õiguse välja anda serte. 2008. a. hindasin isaseid Walesi kenneklubi näitusel, 2009. a. emaseid rahvuslikul linnukoerte näitusel (The National Gundog Championship Show), 2011. a. Hindasin emaseid Bathis, 2013 isaseid Darlingtonis ning 2015. a. võitsin hääletuse tulemusena õiguse hinnata Lõuna-Inglise kuldsete retriiverite tõuühingu näitusel isaseid.

Olen läbi viinud linnukoerakoolitusi, et inimesed mõistaksid, kuidas retriiverit koolitada; mitmed minu juhendatutest on töökatsed ka läbinud.

Loodan, et see kõik võimaldab heita pilgu minu tagasihoidlikule panusele säilitamaks tõugu sellisena, nagu ta kunagi loodi, et säilitada meie tõu kaksikeesmärk (dual purpose) ja sellele vastav välimus enne kui me kaotame kuldse retriiveri tüübi ja iseloomu.

Tänan