28.07.2007 Bruno Facq

Viitna, 28.7.2007.

Kohtuniku tutvustus:

Bruno Facq, kelle kasvandus Du Bois de la Rayére (link) on üks tuntumaid kuldse retriiveri kasvandusi Prantsusmaal, mainib, et kohtus tõuga esmakordselt 1986. aastal Lille’is. See oli armastus esimesest silmapilgust ja koju naasnud, asus ta kohe tõu kohta teavet hankima ning otsima kirjandust.

Siis kohtus ta Miss Colette de Vinckiga (kasvandus Noroy du Plessy (link), kus lisaks kuldsetele retriiverite kasvatatakse ka spinionesid) ning 1987.a. lõpul sai ta oma esimese kuldse retriiveri Laïka Noroy du Plessy (link)(Ch.Nortonwood Foregoer & Kipling’s Balmoral Mist).Ta võeti perelemmikuks, kuid pärast paari edukat esinemist näitustel, innustus Bruno ka näitustest.

1992.a. kohtus ta Sue Almeyga (kasvandus Arbutus) ning kaks aastat hiljem sai ta suurepärase emase Arbutus Ladysmithi (link) (Ch. Paudell Easter Plantagenet at Kerrien x Arbutus Anacortes) omanikuks. Dune (nagu teda kodus kutsuti) oli suurepärase välimiku ja tööomadustega koer ning koos Laikaga tema kasvanduse alustala.

Laika andis Pr, Lux, VDH, Int ja Saksa Ch L’Eau d’Issey du Bois de la Rayére (CH. Mabella James v.d. Beerse Hoeve & Laïka Noroy du Plessy) ning Dune’ilt sai ta Lux, Bel, Int, VDH ja Saksa Ch Moon Light du Bois de la Rayére (CH. Mabella James v.d. Beerse Hoeve & Arbutus Ladysmith).

1995.a. Cruftsil otsis Bruno üles Lynne Hennessy (Ritzilyn), sest soovis saada Ch Ritzilyn Cockney Robini järglast (kes Bruno arvates on üks kaunimaid tõu esindajaid). Lynne soovitas pöörduda Mrs Robinson Gainor (Beeangee) poole, kust ta sai Beeangee Jumping Jack Flash‘i (“Must”)(link)(CH. Ritzilyn Cockney Robin & Stanroph Spring Breeze at Beeangee), suurepärase välimiku ja iseloomuga koera, kellest hiljem tuli Pr, Hol, Lux, VDH ja Int Ch.

Nende koerte järglased on pannud aluse Du Bois de la Rayére’i liinidele.

Bruno Facq oma kasvandike O’Connor du Bois de la Rayére & Tommy Girl du Bois de la Rayére’ga: