Tõust

 • Grupikuuluvus: FCI rühm 8, alarühm 1, brititõug.
  Üldine välimus: Proportsionaalne, aktiivne, jõulise ja sujuvate liigutustega koer, sõbralik ilme ja olek.
  Iseloom: tark, intelligentne ja tõule omase töötahtega.
  Kuldne retriiverTemperament: heatahtlik, sõbralik ja usaldav.
  Pea: Proportsionaalne ja selgepiiriliste joontega pea, mitte jämeda koljuga, liitub hästi kaelaga. Koon jõuline, lai ja sügav. Koon ja pea on suures plaanis sama pikkused. Otsaesine selgepiiriline. Nina must.
  Silmad: tumepruunid, üksteisest lahus asetsevad. Silmaääred tumedad.
  Kõrvad: keskmise suurusega, asetsevad silmade kõrgusel.
  Suu: tugevad lõuad. Täiuslik, korrapärane hambumus, s.t. alalõua esihambad puudutavad kergesti ülalõua esihammaste tagapinda.
  Kael: pikk, kuiv ja lihaseline. Esiosa: Jõuline luustik, pikk ja hästi tahapoole hoiduv õlg, pikk õlavars, sirged esijalad.

  Keha: Proportsionaalne, tervikliku, sügava ja pika rinnakorviga. Ribid pikad ja hästi kaardunud. Lameda seljajoonega.
  Tagaosa: Tugev nimmeosa, hea nurga all lihaliste reitega tagajalad. Madalal asetsevad kannad, tagajalad tagant vaadates paralleelsed, mitte sisse-või väljapoole kaardus.

  Käpad: Ümarad, sarnased kassikäppadele, tugevad.

  Saba: Ulatub kuni kannani. Kinnitub seljajoone kõrgusel ja koer hoiab saba sirgelt seljajoonega. Sabaots ei tohi kaarduda.
  Liikumine: Jõuline, paralleelne. Samm pikk ja vaba. Esimesed jalad ei tõuse kõrgele. Karvkate: Sile või lainjas, rohkete rippuvate karvadega. Tihe, vett hülgav aluskarv.
  Värv: Ükskõik milline kulla või koorevärv, ei või olla punane ega mahagoni värvi. Lubatud on mõned valged karvad rinnaosas.
  Turjakõrgus: Isastel 56 – 61 cm ja emastel 51 – 56 cm.