Golden Ringi suvelaager 2003

6.-12. juulil 2003 käis seltskond meie ühingu juhatust, aretustoimkonda ja liikmeid Soome Golden Ringi suvepäevadel tarkust kogumas ja külas ka Soome kuldsete kasvatajatel.

Saime hulgaliselt häid nippe koerte treenimiseks ja kasvatamiseks. Samuti sõlmisime palju toredaid tutvusi, millest loodetavasti koolituste näol tulevikus ka kõigil ühingu liikmetel kasu on. Osalesime naksutuse, metsajälje, verejäle, sõnakuulelikkuse, näituse jms koolitustel.

Hämmastav on näha, kuidas kogenud koolitaja suudab koera kaasa mõtlema panna. Koolitusel osaledes jäi mulje, et samm veel ja me suudame oma koera ka inimkeeli rääkima panna :o) Külastasime mitmeid huvitavaid kenneleid ja nägime väga palju erinevaid kuldseid. Nähtu põhjal on aretustoimkonnal kergem paaritustaotlustele vastates sobivaid isaseid soovitada. Samuti nägime erinevaid koerapidamisviise alates sellest, et kõik kenneli koerad majas nahkdiivanitel pikutavad kuni selleni, et koerad elavad neile eraldatud aedikutes ja elumajja neil üldse asja pole.

Suvelaagri koht oli kena, järve kaldal. Koerad käisid end järves leotamas kui aga tuju tuli. Nädala alguses olid ka ilmad väga ilusad. Nädala teisel poolel sadas palju, aga kennelites ringi sõitmiseks oli see väga sobiv ilm. Päeval toimusid erinevad koolitused ja õhtuti meelelehutus omanikele – karaoke, loosimised, saunaõhtud, lõkkeõhtud.

Soovitame soojalt kõigil, kel vähegi võimalik, oma koeraga GR laagrist läbi käia. See annab väga palju innustust ja hulgaliselt häid nippe kuidas oma koeraga paremini tegeleda. Ühistest treeningutest võidavad mõlemad, nii omanik kui koer. Koeral on elu huvitavam ja omanikul koer sõnakuulelikum.