14.05.2017 – retriiverite tõukatse Jõgevamaal

Asukoht: Jõgevamaal Saare vallas Saare järve ääres
Kohtunik: Riin Kooli-Kõnnussaar, Eesti

Infot tõukatse kohta saate telefonil +372 502 2349 (Kristina).


Tõukatse saagiga sooritanud koer saab taotleda rahvusvahelise FCI töösertifikaadi, mis annab õiguse registreerida koera kõigil näitustel kasutusklassi ning võimaldab kinnitada EST CH tiitli. Tõukatse dummyga sooritanud koer saab taotleda rahvusliku töösertifikaadi, mis annab õoguse registreerida koera rahvuslikel-, rühma- ja erinäitustel kasutusklassi ning võimaldab kinnitada EST CH tiitli

Retriiverite tõukatse puhul on tegemist tõuomase testiga. Tõukatsel saavad osaleda üle 8 kuu vanused koerad. Katse eesmärgiks on hinnata, kas koera iseloom on omane retriiveri tõule ning kas koeral on eeldusi, mis võimaldavad teda koolitada pisisaagi toomiseks ja/või retriiverite jahikatseteks. Katse koosneb neljast osast: sotsiaalsuse hindamine, veetöö, otsing ja jälg. Retriiverite tõukatset on võimalik läbi viia kas saagi või dummyga.

14. MAI 2017 TÕUKATSELE REGISTREEMISEKS ON VAJA:

Saatke need dokumendid .

Koer on registreeritud kui kõik dokumendid on edastatud. Kindlasti märkige oma toimiv e-mail ja mobiilinumber, et korraldajad saaksid teile operatiivselt teavet edastada.

Osaleda saab  kuni 16 koera. Registreerimine toimub kuni vabu kohti on.

Korraldustoimkond teatab registreerunutele, registreerimise lõppedes, tõukatse täpse algusaja ja koha.

OSAVÕTUTASU

kuni 04.05.2017
EKRÜ, ERTÜ ja muu retriiveri TÜ liige 40 EUR
kõik teised 45 EUR

Tõukatse osalustasu palume kanda Eesti Kuldsete Retriiverite Tõuühingu arvele: SWEDBANK EE372200221013414776. Selgituseks kirjutage koera nimi ja ‘tõukatse 2017’.

Koer peab olema märgistatud kas mikrokiibi või tätoveeringuga. Katsele palume osalejatel kaasa võtta koera vaktsineerimisraamat, vaktisineerimisnõuded on samasugused nagu EKL näitustel.

KOHTUNIKUST:

Riin Kooli-Kõnnussaarel on viieteistkümne aastane kogemus retriiveritega, kui perre tuli esimene koer labradorineiu Sissy. Peagi lisandus perega teine labradorineiu Patsy, kes süstiski Riinu retriiverite tõuomaste katsete pisiku. Nüüdseks on perega lisandunud neli Nova Scotia retiiverit.

Riin on tegelenud tõu- ja tasemekatse harrastusega 2004. aastast alates, korraldades koos mõttekaaslastega Eesti esimesed tõukatsed, osaledes nendel ka oma koera Patsyga. Sellest ajast saadik on Riin olnud Eesti Retriiverite Tõuühingus pidevalt seotud katsete ja koolituste korraldamisega.

2007. aastal läbis Riin retriiverite tõu- ja tasemekatse koolitaja koolituse ja 2015. aastal sai ta retriiverite tõukatse kohtunikuks.