27. oktoobril 2007 toimus Põlvamaal Eesti Kuldsete Retriiverite Tõuühingu sügispäev

Nii nagu suvepäevadki, on kevad- ja sügispäev saanud traditsiooniks ja paistab, et vajalikuks, sest seegi kord oli osavõtt rohkearvuline, kohal oli umbes poolsada inimest oma lemmikutega ja kuigi päev toimus Lõuna-Eestis Põlvamaal, oli kohal peale lõunaeestlaste ka inimesi Ida-Virumaalt, Tallinnast ja Soomestki. Koht oli osadele koeraomanikele ka juba eelmistest kordadest tuttav, kaunis asukoht koos veel kaunima Saarjärvega ilmselt lausa meelitas kohale sõitma. 

Päev oli igati informatiivne, sisaldas kõike, mis retriiverite koolitamiseks vajalik ja ei puudunud ka kosutuseks soe kõhutäis kaminatule praksumise saatel ja peale koolitusosa ka veidi meelelahutuslikum võistumäng.

Niisiis peale kogunemist toimus kõigepealt näidisnäitus, kus Mairi Siimon õpetas huvitatutele, kuidas oma koeri näitustel ringis esitleda. Pealtnäha lihtne, olid mõningatel omanikel ja koertel siin siiski mõnevõrra erinevad nägemused, kuidas seda tegema peab; mõni kuts loobus üldse sellist mõttetut ringiratast tiirutamist kaasa tegemast või leidis, et jalgade asendi kohta käivat teab tema kui jalgade omanik paremini kui tema händler. Mairi, esitajate ja maitsva nänni ühispingutusena avastasid koerad, et tegelikult on see tegevus päris huvitav. Kuigi kõik olid tublid, said need, kes seekord teistest pisut tublimad, ka auhinnad.

Tublimatest tublimad:

Beebid (kuni 3 kuud; osales 6 beebikutsikat):

Parim Beebikutsikas Meiepere Eldwin, händler Liivi Prangel

Kutsikad (kuni 1 aasta; osales 5 kutsikat):

Parim Kutsikas Cayring Effie Elyrian, händler Kaari Poorits

Täiskasvanud (üle 1 aasta; osales 9 koera, neist 7 emast ja 2 isast):

Tõu Parim emane Magica Emi de Ria Vela, händler Pirgit Pai

Vastassugupoole Parim isane Skylinedog Rose Amor, händler Anna Kattel

Peale kosutavat kõhutäidet jätkus päev jahikoolitusosaga, mille viis läbi Monika Mark. Ka siin oli mõnel koeral pisut erinev arvamus sellest, mida dummyga ette võtta ja kas see üldse vajalik on, aga ka seekord jäi peale inimeste arvamus ja skeptilisemadki koerad avastasid, et see on tegelikult päris tore ning dummyd ning pardid said kenasti koerajuhtidele toodud. Lisaks algkoolitusele ja tööle dummypüssiga retriivisid koerad parte Saarjärvest. Pingerida ei tehtud, kuna kõik osalejad olid ühevõrra andekad.

Kui koolitusosa läbi, olid Kertu, Egle ja Maria valmistanud ette takistusraja, mida siis kiiruse peale läbiti (-karistuspunktid mõne takistuse pooliku soorituse tõttu). Kuna võistlus oli pingeline, siis läks esimene ja teine koht jagamisele, ka ülejäänud võistlejad esinesid väga lootustandvalt ja küllap saavad nii mõnedki neist järgmisel korral revanši. Võistumängul proovisid koerad veel viimast korda tõestada, et neil on asjast mõneti teine arvamus ja et näiteks kõik takistused polegi mõeldud ehk ületamiseks või läbimiseks, vähemalt tervenisti mitte, aga lõppkokkuvõttes tuli siiski välja, et see tegevus on isegi väga fun (loe koerad loobusid mõttetust vastupunnimisest ja hakkasid seda nautima).

Kokku oli 17 osavõtjat ja siin on tubli esiviisik:

1-2. Mairi Siimon ja Pippa (Terra Antyda Sani Alabama) ning Kadi Haljand ja Steffy (Soulstone Steffanie) (aeg 8.01)
3. Mairi Siimon ja Blondi (Dunehill’s Miss Gigi At Terra Antyda) (8.06)
4. Pirgit Pai ja Debbie (Meiepere Creme Gracia) (9.00)
5. Leena Edula ja Bella (Fairytales Arabella) (9.04)
Nii et päev lõppes totaalselt 3:0 seekord inimeste arvamuse kasuks ja mis veelgi tähtsam, nii omanikud kui ka nende koerad jäid päevaga igati rahule, olles väsinud, aga õnnelikud!
Organisatoorse poole pealt tänud kõigile, kes aitasid päeva läbi viia (st tänud Liivile, Kertule, Eglele, Mariale, Mairile, Monikale, Merikesele ja ka Kadile, kes tõi kohale suurepärase fotograafi Mihkel Lõhmuse meie sügispäeva jäädvustama!)

Kah üks organiseerijatest,
Karis