Talvise erinäituse (veb.2007) kohtunikest

Wendy Andrews, Catcombe (isased) ja Sue Barnes, Millgreen (emased).

Isaseid hindav Wendy Andrews alustas kuldsete retriiverite kasvatamist aastal 1968 ja on keskendunud just töökoertele. Alusemane oli Royal Pal of Catcombe, kellest põlvnevad hilisemad Catcombe’i koerad. Teine oluline koer oli 1978. a ostetud Sheersilk of Yeo from Catcombe (FT Ch Holway Chanter x Shotsilk of Yeo), kiire, stiilne ja kuulekas, kes võitis 11 töökatset ja suutis seal vahel 2 pesakonda ilmale tuua. Praegused Catcombe’id põlvnevad neist kahest koerast.

Wendy Andrews on välja andnud suurepäraselt illustreeritud tõustandardi (Link), mida saab tema käest ka osta. Wendy Andrews on lugupeetud kohtunik, kes hindas tänavu Cruftsil isaseid ja oli ka Hollandi Kuldsete Retriiverite juubelinäituse üks kohtunikest.

Emaseid hindav Sue Barnes ostis oma esimese koera aastal 1981, aasta hiljem lisandus teine ning 1983. a. tuli perre Catcombe Cheeky, kellega harrastati kuulekust ning saadi esimesed kokkupuuted jahitööga. 1984 lisandus Catcombe Catastrophe at Millgreen (Rory), kes innustas tegelema jahikatsetega. Sue innustus vähehaaval ka näitustest (tema abikaasa Dave neist ei hooli, küll aga on tõsine jahikatsete tegija) ning 1986 tuli majja Catcombe Cheshire at Millgreen, Sue imetletud Catcombe Czari poeg. Ches oli hea töökoer ja edukas näitustel. 1988 lisandus perre Catcombe Cher at Millgreen, kes oli Millgreeni baasemane ja andis pesakonnas Ch Paudell Easter Plantagenet of Kerrieniga Ch Millgreen Moonstrucki. Chesi poeg Ninel Harrington at Millgreen on samuti suurepärane töökoer, kes edukas ka näitustel.

Tänasel päeval Sue ja Dave Barnes ise kuldseid ei kasvata, kuid Sue on hinnatud kohtunik ning oli tänavu Hollandi Kuldse Retriiverite Klubi juubelinäituse üks kohtunikke.