08.02.2004 Roy Maynard

Mr. Roy Maynard ( kennel Chinnordale , Inglismaa ) – 8.2.2004 erinäituse kohtunik.

Hr. Maynard ja tema abikaasa on kuldseid kasvatanud varsti 35 aastat. Hr. Maynard on aastaid olnud Berkshire Downs´i ja Chilterni Kuldsete Retriiverite Tõuklubide esimees. Hetkel on Eastern Counties´i Kuldsete Retriiverite Tõuklubi nõukogu liige. Ta on hinnanud kuldseid retriivereid 25 aastat, oles samas lisaks ka teiste jahikoerte kohtunik. On hinnanud kuldseid Inglismaa klubide peanäitustel, sealhulgas ka Inglismaa Kuldsete Retriiverite Klubi, Southern´i Kuldsete Retriiverite Klubi, Berkshire Downs Kuldsete Retriiverite Klubi näitusi. Aastal 2005 hindab Midlandi Kuldsete Retriiverite Tõuklubi erinäitust.

Enda kohta räägib ta järgmist:

„Võtsin oma esimesed kuldsed retriiverid 1967. aastal, kusjuures üks nendest oli jahiliini ja teine show-liini koer. Olin jahil käies näinud kuldseid retriivereid töötamas ning mulle avaldas mõju nende taibukus ja vastuvõtlik meel, ning üks mu sõpradest pidas neid juba varem ja käis ka näitustel. See tõug meeldis mulle oma temperamendi ja sõbraliku meelelaadi tõttu ning sobis hästi mu perega, kus lapsed toona olid veel väikesed. Olles juba „konksu otsas“ ning haaratud sellest armsast tõust, tulin otsusele, et tahan aretada koeri, kes suudaksid teha tööd ja samas ka näituseringis võitjaks tulla, omades seejuures armastusväärset iseloomu, mis klapiks iga perega, kes meie kutsikaid ostab.

Kõik meie omanduses olevad koerad töötavad ja „nopivad saaki“ jahimõisates kaks-kolm korda nädalas kogu jahihooaja vältel ning nende tööoskused on kinnitatud töökatsete tunnistustega. Chinnordale kenneli koerad on näituseringides alalised võitjad. Meile kuuluvad 2002 aasta parim kutsikas JW ResCC Chinnordale Kirribillie ja meie tõeline tšempion Chinnordale Dudley (pildil).

Dudley on minu ideaalkoer- ta on viiekordne CC, samuti viiekordne ResCC, ta on laitmatu saagiotsija ja tal on suurepärane nina heaks tööks mistahes tüüpi maastikul. Dudley vastab minu ideaalile aretuse kaksikeesmärgist- töövõime ja välimiku ühendamisest.
Olen hinnanud koeri nii Ühendatud Kuningriigis kui Hollandis, Belgias, Austrias, Šveitsis kui Saksamaal. Eesti koertega pole seni õnnestunud kohtuda, seepärast ootan väga võimalust hinnata teie koeri Eesti Kuldsete Retriiverite Tõuühingu näitusel.

Tervituste ja parimate soovidega
Roy Maynard, kennel Chinnordale

Mr. Ja Mrs. Maynardi tagasivaade näitusele:

Oleme tagasi kodus oma koerte juures pärast imetoredat nädalalõppu Eestis. Tahame teile edastada suure tänu nii sooja ja lahke vastuvõtu eest, mis teie juhatuse poolt meile osaks sai.

Teie erinäitus oli väga hästi korraldatud ning ringikorraldajad olid lausa suurepärased, aidates läbi viia koerte hindamist. Arvame, et nii noore klubi kohta on teil tugev potentsiaal, et kindlustada kuldse retriiveri tõule tugev turvaline tulevik, kasutades mitmeid suurepäraseid noori emaseid, keda näitusel näha sai. Kui te olete hoolsad valides aretusisaseid täiendamaks ja parandamaks beebikutsikaid, kutsikaid ja juuniore, siis see on alus, millele on võimalik midagi rajada. Esitletud väheste isaste põhjal võib ütelda, et õige isase leidmine võib tähendada palju reisimist või suuri kunstseemenduskulusid, kuid õige algus teeb hiljem ennast kuhjaga tasa, kuna pole vaja korvata hulka tagasilööke.
Osalejate entusiasm ja tõeline tahe aru saada, kuidas planeerida aretustööd ja mil viisil parandada oma esituskvaliteeti näituseringis, oli tõepoolest julgustav.

Palume arvestada edaspidises, et võite alati pöörduda abi ja nõu saamiseks, kuna meil oleks ainult rõõm teile toeks olla.

Heade koerte aretamiseks on vaja kasutada head tõumaterjali. Keskpäraste koerte kasutamine, kes on küll ligidusest võtta, ei aita kaasa tugeva aretusbaasi tekkimisele.
Näituseringis tuleb kõrgete tulemuste saavutamiseks kindlustada koera hea vorm, et ta näitaks end parimast küljest. Piisav koormus tugeva lihastiku arendamiseks, korras karv, korrektne trimming ning hea esitus- need olgu neli esmatähtsat asja.

Palume anda tänu edasi Sheilale, kes oli väga lahke, hoolitses meie eest kenasti ja sõidutas meid ringi, tutvustades Eesti imeilusat pealinna.

Soovime teie klubile ja kõigile kuldsete retriiverite omanikele Eestimaal head käekäiku edaspidi ja palju rõõmu sellest imetabasest tõust.

Tänulikult ja parimat soovides
Roy ja Lindsey Maynard
Chinnordale Golden Retrievers
Suffolk  England