Kokkuvõte 13.08.2011 toimunud erinäitusest

Ma tõesti ei teadnud millist kvaliteeti oodata Teie koertest kuna see oli minu esimene külastus Eestisse. Ma olin meeldivalt üllatunud kui ma nägin koerte väga kõrget kvaliteeti. Eriti isastes oli väga kõrge tase. Ma hindasin “Suurepärase” hinde vääriliseks 52% koeri mis on väga kõrge protsent, kuna ma olen arvamusel, et kõige kõrgema hinde peab väljateenima mitte lihtsalt andma kõikidele.

Üldiselt ma arvan, et proportsioonid ja suurus olid korrektsed enamikul osalenud koertel. Pead ja ilmed olid üldiselt väga head aga ma märkasin ka päris mitmeid koeri ümarate silmadega mis rikub ilmet.

Kehaehitus ja liikumine varieerus nagu enamikes riikides. Iseloomud olid suurepärased üksikute eranditega.Väga tähtis on alati meelespidada, et kuldne retriiver peab olema sõbralik ja enesekindel koer.

Peamiseks probleemiks oli koerte vorm. Häbivaarne on näidata paksu kuldset retriiverit kellel puudub lihasmass. Seda saate omanikena muuta ja koeral on palju parem elu ning ta näeb palju parem välja. Palun treenige oma koeri rohkem!

Päeva lõpus paluti mul välja valida parima trimminguga koer. See ei olnud väga lihtne kuna enamik koeri oli ületrimmitud. Kuldne ei peaks näima pügatud. Ta peaks välja nägema nagu karv oleks sedasi ise kasvanud.

Ma olin väga rahul oma võitjatega ja kõiki parima emase/isase kohtadele tulnud koeri oli rõõm vaadata.

Suur aitäh, et tõite oma koerad mulle hinnata. Mul oli suurepärane päev. Eriti tahaks tänada oma kahte suurepärast ringikorraldajat. Te tegite mu töö väga lihtsaks.

Kjell Svensson

 

Originaaltekst

PS! Vabandame eesti keelses tekstis esineda võivate keeleliste vigade pärast!