7. mail 2005 toimus Palamusel ilusa Kuremaa järve ääres kuldsete retriiverite kevadpäev

Kevadpäeva eesmärk oli jahikatsete tutvustamine koertele ja nende omanikele. Osales suur hulk koeri koos pererahvaga , kohal olid ka mõned päris pisikesed kutsikad, kes samuti väga edukalt jahiga tutvusid ja linde vedasid. Päev oli kui meie jaoks loodud, nähtavasti on ilmataat kah kuldsete sõber.

Lisaks sellele oli nagu tellitud järvel pesitsemas suur hulk linde, kes õhku tõustes moodustasid terve suure musta pilve. Nii mõnigi kuldne ja tema peremees nägid sellist vaatepilti esmakordselt. Julgemad koerad tundsid päevast täit mõnu ja nautisid koos paadimehega paadisõitu. Harjutati ka paadist vette hüppamist, mis (mõnel juhul peremehe abiga) kõigil paadikoertel väga hästi välja kukkus.

Heikki tegi meie kuldsetele, kes ennast töögruppi registreerisid, soome jahikatse näitlikku läbiviimist – veest linnu toomist koos püssipauguga, maalt linnu otsimist ja toomist ja väikeuluki otsimist ja toomist. Jahiharjutustest võttis osa suur hulk koeri. Kõige paremini tegi tööd ja kõigis kolmes katses sai punkte Chap. Heikki poolt lisatavad märkused olid veest toomine 0,5 tahab harjutamist, maalt toomine 0,25 (andis märku) ja väikeuluk (rasvane) 1 kokku 1,75 p. Resse kogus 1,25 p. Veest toomise ajal oli märkuseks, et kardab natuke pauku aga linnu tõi veest kaldale kõige lähemale 0,75, maalt toomine – kartis väga pauku ja ehmus kuna püssipauk lasti tema seljatagant ja ehmatus oli väga suur, 0, väikeuluk – leidis kuid kuna külmunud ja suur jättis sinnapaika kuigi leidis üles 0,5. Robi kogus 0,75 p.0,25 p veest toomise ajal arg kuna kartis pauku mida polnud varem kuulnud ja maalt toomine oli 0 ring ning väikeuluki punktid olid 0,5.

Emastest koertest ei saanud veest linnu toomisega hakkama keegi. Tessy ehk CSP Sunrise maalt toomine oli väga hea 0,5 ja väikeuluk 0,4 (tõi hästi ja otsis hästi) Hiljem said ikkagi kõik soovijad oma koeraga uuesti ja uuesti proovida katseid.

Meie seltskonnas oli ka üks Ameerikast pärit pruun labrador, kes meile kõikidele kõigis kolmes katses “silmad ette” tegi. Tema pealt nägid ka algajad ära, kuidas asi tegelikult toimima peaks.

Kevadpäeva valiti ka kõige mustem (mudane) isane ja emane koer – nendeks ostusid Chap ja Dipa, kes autasuks omale räpa mahapesemiseks šampooni said. Kõigile osavõtjatele jagati ka Dimela poolt kutsikate ja suurte koerte söögi proovipakke. Lõpuks sai grillitud ja tsillitud ning juttu puhutud.

Tänud Heikkile ja ta abilisele, kes meiega terve päeva jännata suutsid.

Muljed panid kokku Merike ja Krista