Narkokoer Timbu

 •  

  Karvin Silhouette

  Sünd. 17.6.01
  Isa: Pauclare Phylanderer 
  Ema: Karvin Fina Finlandia
  kasv. Helena & Heidi Karves

  Narkokoera pressiteade

  Kuldse retriiveri kutsikas kingiti Eesti piirivalvele Soome Kuldse Ringi 20 aastapäeva puhul. Narkokoera märkidest kogutavatest rahadest toetatakse koera ja  peremehe õpinguid  Soomes. Kutsikas toodi Eestisse 05.septembril, 2001.aastal. Kutsikat tulid Eestisse saatma Helena Suni ja Vesa Hynninen Soome Kuldsete Retriiverite Ühingu  “Kuldne Ring” juhatusest  ja  kasvataja Helena Karves,

  Tallinna Sadamas oli kutsikale ja tema saatjaskonnale vastu tulnud eesti piirivalve esindajad, Eesti Kuldsete Retriiverite Tõuühingu esindajad, aga ka suur hulk kõikvõimalikke ajakirjanikke ja kaameramehi.

   

   

  Narkokoer ostetakse kasvatajalt kahekuisena. Alguses läheb ta kuueks kuuks tulevase peremehe juurde elama ja algõpetust saama. Koera  tõsisem väljaõpe algab kaheksakuuselt, kui koer saadetakse kaheks kuuks koertekooli eriväljaõppele. Seejärel jätkub koolitus taas peremehe käe all . Väljaõppinud on narkokoerad seega umbes aastaselt. Narkokoer töötab keskmiselt seitse kuni üheksa aastat.

  Meie TIMBU on praegu aastane. Ta on saanud juba korraliku väljaõppe Eestis ja ootab koos peremehega nüüd pikisilmi kutset Soome , kus Timbu  oskustele antakse viimane lihv. Vahelduseks koolitusele käib Timbu ka juba tööl ja saab väga hästi hakkama!  Meie tõuühing on huviga jälginud Timbu tegemisi ja toimetamisi.

  Timbu on Eestis ainuke kuldse retriiveri tõugu narkokoer. Timbu on ka ainuke koer üldse, kes on sooritanud Golden Ring-i iseloomutesti maksimumpunktidele (500p). Järgnevad pildid jutustavad Timbu igapäevasest koolitusest narkootikumide leidmisel.


  Eesti Piirivalve tulevikulootused

  Olen Karvin Silhouette & minust tuleb  NARKOKOER.

  Minu õpetamise toetamiseks müüakse Kuldsete Tõuühingus märke “Huumeetonta elämää” (narkootikumivaba elu) – märk maksab 50.-krooni.


  Telli endale märk Kuldsete Tõuühingust !